Seon-Jin Cho wraca do Chopina…

Na swoim szóstym i najnowszym albumie dla Deutsche Grammophon, Seong-Jin Cho powraca do muzyki Fryderyka Chopina, z nagraniem drugiego koncertu fortepianowego oraz czterech Scherzi. Premiera albumu 27 sierpnia 2021!

Jedne z najbardziej lubianych utworów Chopina pojawią się tutaj w interpretacjach charakteryzujących się przemyślaną poezją i młodzieńczym zapałem. Seong-Jin Cho współpracuje tu ponownie z Londyńską Orkiestrą Symfoniczną i Gianandreą Nosedą, artyści zarejestrowali wcześniej także nagranie pierwszego koncertu fortepianowego Chopina, wydane przez Deutsche Grammophon w 2016 roku.

W cyfrowej wersji albumu znajdą się trzy bonusowe utwory solowe: Etiuda „Rewolucyjna” Op. 10 No. 12, Impromptu Op. 29 No. 1 i Nokturn Op. 9 No. 2. – LINK.

Seong-Jin Cho zdobył międzynarodową sławę i uznanie krytyków, wygrywając pierwszą nagrodę na XVII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w 2015 roku, a następnie dokonując – między innymi – nagrania studyjnego, łączącego pierwszy koncert fortepianowy i cztery Ballady. Pięć lat później Seong-Jin Cho powraca do Chopina, z programem złożonym drugiego koncertu fortepianowego i czterech Scherzi.

Chociaż artysta podziela pogląd większości pianistów, że koncert e-moll jest trudniejszy z technicznego punktu widzenia, jednak uważa f-moll za równie trudny: – Trzeba znaleźć idealną równowagę między pasją i dramaturgią muzyki, wieloma momentami pełnymi delikatności i kruchości. Czuję, że bardzo ważne jest możliwie najlepsze ukazanie obu tych stron.

Cztery Scherzi Fryderyka Chopina to szczytowe utwory w romantycznym repertuarze fortepianowym. Chopin mierzy się tu z tradycyjnym gatunkiem i wypełnia go radykalnie nową treścią. Scherzi Chopina są dynamiczne, demoniczne wręcz w tonie i niewiele jest w nich elementów żartobliwych, pomimo pierwotnego znaczenia ich tytułu.

Powaga, sumienność i szczerość Seong-Jin Cho przywołują dźwięki, które nie są z tego świata – Westdeutsche Zeitung, październik 2019 r.

Lista repertuarowa albumu:

FRÉDÉRIC CHOPIN (1810–1849)
1. Scherzo No. 1 in B minor op. 20 – Presto con fuoco
2. Scherzo No. 2 in B flat minor op. 31 – Presto
3. Scherzo No. 3 in C sharp minor op. 39 – Presto con fuoco
4. Scherzo No. 4 in E major op. 54 – Presto
Concerto for Piano and Orchestra No. 2 in F minor op. 21
5. I. Maestoso
6. II. Larghetto
7. III. Allegro vivace

**********
Seon-Jin Cho returns to Chopin…

Author: Artmundus