Kacey Musgraves bezkonkurencyjną artystką country

Gdyby Taylor Swift wciąż śpiewała country, musiałaby się liczyć z poważną konkurentką. Kacey Musgraves właśnie podbija Amerykę i Spotify.

Najnowszy album Kacey Musgraves, „star-crossed”, zadebiutował na amerykańskiej liście Billboard Top 200 na 3. miejscu, co jest najlepszym tegorocznym osiągnięciem wśród wszystkich artystek country (wyłączając reedycje). Płyta była również najwyżej notowanym debiutem zestawienia w tym tygodniu. Oznacza to, że „star-crossed” w pierwszym tygodniu sprzedaży poradziło sobie o 60% lepiej niż poprzednia płyta Kacey Musgraves, „Golden Hour”.

Sukces na liście Billboardu nie jest jedynym osiągnięciem Kacey Musgraves i jej najnowszego albumu. Wokalistka pobiła też rekord największej liczby streamów w ciągu jednego dnia na Spotify, wśród wszystkich wokalistek country (nie brano pod uwagę coverów).

„star-crossed” to pierwszy nowy materiał Kacey Musgraves od czasu wydania przełomowego dla artystki i uznanego przez krytyków na całym świecie „Golden Hour” z 2018 roku. Najnowszym singlem promującym wydawnictwo jest „breadwinner”, któremu towarzyszy ciekawa wizualizacja. Sama wokalistka nazwała obrazek „bardzo nieoficjalnym klipem”. Wideo przedstawia rozmaite stylizacje, które Kacey testowała, przygotowując album.

Kacey Musgraves – “Breadwinner” – LINK

Płycie „star-crossed” towarzyszy dostępny na platformie Paramount+ film wyreżyserowany przez Bardia Zeinaliego i z Musgraves w roli głównej.

– Chcieliśmy, by nasz film był epickim i kinowym wydarzeniem, bez zatracenia przy tym serca i emocji – mówi Zeinali. – Chcieliśmy opowiedzieć historię Kacey w sposób fantastyczny i wzniosły, używając języka sztuki i mody – dodaje.

W 50-minutowym filmie, nakręconym w ciągu 10 dni w Los Angeles, pojawi się plejada gwiazd: zdobywcy Emmy Awards Eugene Levy, Victoria Pedretti („Once Upon Time in Hollywood”, „You”), piosenkarka Princess Nokia, Symone (zwycięzca „Ru Paul’s Drag Race”) czy komiczka Megan Statler.

**********
Kacey Musgraves is an unrivaled country artist. Watch “Breadwinner”!

Author: Artmundus