“Chopin w barwach jazzu ” już na digitalach.Wkrótce premiera krążka.

Polecamy Państwu  oryginalną płytę “Chopin w barwach jazzu” autorstwa duetu Kamil Abt & Anna Rejda.
Na płycie ponadto pojawiają się także Andrzej Michalak i Mateusz Maniak..  Twórcami płyty są Anna Rejda i Kamil Abt.Anna Rejda studiowała śpiew na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w akademii w Katowicach oraz w klasie waltorni we Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Jest wokalistką, aranżerką, kompozytorką i autorką tekstów. Artystka występowała m.in na scenach Hildener Jazztage, Jazz Bez we Lwowie, Jazz Fest Brno, Wrocław Jazz Festiwal i Jazz nad Odrą. Obecnie we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Estradowej uczy śpiewu. Kamil Abt to gitarzysta pochodzący z Australii, gdzie ukończył prestiżową akademię muzyczną  The Elder Conservatorium of Music. Jest także kompozytorem i aranżerem. Od dwudziestu lat obecny na światowych j scenach. Koncertował m.in.w Australii, Japonii i oczywiście Europie. Współpracował m.in. z Adamem Pagem, Danielem J. Rossem, Johnem Wilsonem, Hiroshi’m Yaginumą i Atsushi’m Matsunagą. 
Chopin w barwach jazzu” to jak mówią jego autorzy:  “Starannie wybrany zbiór utworów F.Chopina, przedstawionych we własnych jazzowych aranżacjach, pełnych zaskakujących zwrotów metrycznych i kontrastów. Piękny kolor harmonii chopinowskich jest pretekstem do improwizacji i wyrażania własnej wrażliwości . Do utworów instrumentalnych stworzone zostały teksty nawiązujące do odwiecznego tematu przemijania, czasem pełne zadumy a czasem zabawne, malujące barwne, polskie pejzaże
Płyta zawiera 11 utworów  w tym walce, nokturny preludia Chopina w wersjach z tekstem i nowym jazzowym obliczem. Odnaleźć je można m.in na SPOTIFY, AMAZON, PALY, PANDORZE , DEEZER poniżej linki: 

*****

“Chopin in the colors of jazz” already on digital. The premiere of the album is coming soon

Author: Monika Gąsiorek