Na tropach nieoczywistości – Nowa edycja Warszawskiej Mapy Sztuki w Przestrzeni Publicznej – Street Art Doping 2021

Nowe niezwykłe murale w praskich przestrzeniach oraz nowa edycja Warszawskiej Mapy Sztuki w Przestrzeni Publicznej – oto Street Art Doping 2021

– Konsekwentnie powracamy z działaniami Street Art Doping na warszawską Pragę – mówi Przemek Dziubłowski z Fundacji Do Dzieła!, która produkuje festiwal. – Uwiodła nas wizja, która kilka ładnych lat temu pojawiła się w mieście stołecznym, by Praga Północ była dzielnicą artystów. Przynajmniej w przestrzeni publicznej tej dzielnicy możemy ją wcielać i wcielamy co roku w życie. W tym roku do Warszawy fundacja zaprosiła dwóch artystów, Kidghe i Tankpetrol, którzy stworzą murale przy ulicy Małej i Kowieńskiej.

Pracę przy Kowieńskiej 23 będzie można oglądać już od 11 października.

Wydarzeniem Street Art Doping 2021 będzie także nowe wydanie Warszawskiej Mapy Sztuki w Przestrzeni Publicznej.
– Po sukcesie mapy z 2016 roku, która była pierwszą próbą podsumowania tematu sztuki w przestrzeni publicznej Warszawy, postanowiliśmy znów spojrzeć na miasto i sprawdzić, co się w tej sferze zmieniło. Sztuka w przestrzeni publicznej, chociaż dana nam jest wszystkim, to nie na zawsze, często niespodziewanie znika wraz z budynkiem, remontem kamienicy, rozwojem miasta – mówi Przemek Dziubłowski z Fundacji Do Dzieła!

Warszawska Mapa Sztuki w Przestrzeni Publicznej umożliwi odkrywanie metropolii murali, vlepek, instalacji, interwencji, rzeźb i innych działań. Na mapie ujęto ponad 150 obiektów.
Premiera mapy odbędzie się w Centrum Praskim Koneser, 23 października o godz. 18.00.

**********
On the trail of non-obviousness – The new edition of the Warsaw Map of Art in Public Space – Street Art Doping 2021

Author: Artmundus