Gregory Porter wydaje kolekcję „Still Rising”

Decca Records i Blue Note celebrują dekadę sukcesów dwukrotnego zwycięzcy nagrody Grammy, jazzowo-soulowej legendy Gregory’ego Portera. Podwójny album „Still Rising” ukaże się 5 listopada. Na wydawnictwo trafią 34 piosenki, w tym pięć premierowych utworów.

„Still Rising” to wykwintna kolekcja muzycznych przysmaków. Pierwsza płyta zawiera pięć premierowych utworów, dwie nowe aranżacje i dziewięć najpopularniejszych kompozycji Portera. Druga płyta zawiera niezwykłe covery i duety między innymi z Palomą Faith, Mobym, Jamiem Cullumem, Jeffem Goldblumem czy Ellą Fitzgerald.

Nowego utworu „Dry Bones”, pierwszego singla albumu, napisanego i wyprodukowanego przez Troya Millera (współpracującego z takimi artystami jak Diana Ross, Rag’n’Bone Man i Emeli Sandé), można wysłuchać: https://gregoryporter.lnk.to/DryBones

– Album zawiera moją muzykę, ale to nie „Greatest Hits”. Coś takiego wydaje się pod koniec artystycznej kariery, a ja nadal czuję się młodo, jeśli chodzi o moją. Mam jeszcze wiele do powiedzenia. W karierze artysty zawsze jest coś, o czym ludzie nie wiedzą, chciałem zwrócić ludziom na to uwagę. Tytuł kolekcji nawiązuje do mojego ostatniego albumu „All Rise”, ponieważ ponawiam coś, co jest stałe w mojej twórczości i utworach. Jest to optymizm w życiu i miłości. Jest to dla mnie nadal nieskończona historia, zarówno muzyczna, jak i prywatna. Wciąż się jej uczę. Wciąż się wznoszę („Still Rising”) – mówi Porter.

W ciągu ostatniej dekady Gregory Porter szturmem podbił świat, przybliżając światu współczesny jazz. Zdobył liczne wyróżnienia, w tym dwie nagrody Grammy za najlepszy jazzowy album wokalny. Jest ulubionym gościem programów telewizyjnych, takich jak Graham Norton, Jools Holland, „Strictly Come Dancing” i był pierwszą gwiazdą w programie dla dzieci CBeebies Bedtime Story, która zamiast bajki wyemitowała piosenkę.

W 2019 roku piosenkarz stworzył i poprowadził własny podcast „The Hang”, który do tej pory miał dwie udane serie i gościł wielu znanych artystów. Na początku tego roku ukazała się również sześcioodcinkowa seria kulinarna „The PorterHouse with Gregory Porter” Presented by Citi, w której artysta dzieli się przepisami inspirowanymi lokalnymi smakami, doświadczeniami kulinarnymi z trasy, a także własnymi rodzinnymi tradycjami kulinarnymi.

Jako doświadczony wykonawca, Porter wielokrotnie występował dla Królowej Elżbiety II, śpiewając „Amazing Grace” w Royal Albert Hall, na obchodach 70. rocznicy Dnia Zwycięstwa w Europie oraz na kultowej scenie Pyramid w Glastonbury. Konsekwentnie wyprzedawane bilety na jego koncerty stały się wręcz globalnym fenomenem. W tym roku, po długiej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, Gregory Porter powróci do Wielkiej Brytanii z czterema występami, 13, 14 i 16 października 2021 roku w Royal Albert Hall w Londynie. Szersze tournée po Wielkiej Brytanii odbędzie się w maju 2022 roku.

„Still Rising” Gregory’ego Portera ukaże się w piątek, 5 listopada.

CD 1
01 – Hey Laura
02 – Liquid Spirit
03 – Revival
04 – Illusion
05 – 1960 What?
06 – L.O.V.E
07 – Holding On
08 – Concorde
09 – If Love Is Overrated
10 – I Will
11 – Real Good Hands
12 – My Babe
13 – Bad Girl Love
14 – No Love Dying
15 – Why Does My Heart Feel So Bad?
16 – Dry Bones
17- Love Runs Deeper
18 – It’s Probably Me

CD2
01 – Natural Blues (with Moby & Amythyst Kiah)
02 – Don’t Let Me Be Misunderstood (with Jamie Cullum)
03 – Raining in My Heart (with Buddy Holly)
04 – People Will Say We’re in Love (with Ella Fitzgerald)
05 – GrandMas’ Hands (with Ben L’Oncle Soul)
06 – Christmas Prayer (with Paloma Faith)
07 – Insanity (with Lalah Hathaway)
08 – Make Someone Happy (with Jeff Goldblum)
09 – Fly Me To The Moon (with Julie London)
10 – Satiated (with Dianne Reeves)
11 – Have Yourself a Merry Little Christmas (with Renée Fleming)
12 – The Girl From Ipanema (with Nat King Cole)
13 – Water Under Bridges (with Laura Mvula)
14- Right Where you are (with Lizz Wright)
15 – Heart and Soul – (with Yo-Yo Ma & The Silkroad Ensemble, Lisa Fischer)
16 – Making Love (with Trijntje Oosterhuis)

**********
Gregory Porter publishes “Still Rising” collection

Author: Artmundus